masaż rebozo

  Co to jest rebozo?
Jest to ozdobna, długa nawet do 3, 5 metra długości chusta powszechnie używana i noszona przez kobiety w Meksyku i Ameryce Środkowej. Zrobiona z grubego materiału, najczęściej wełny, bawełny lub jedwabiu. Najczęściej używana do noszenia dzieci, chusta rebozo znalazła też swoje zastosowanie w położnictwie. Powszechnie używana w Meksyku przez położne w opiece nad kobietą w ciąży i porodzie wraz z rozwojem zawodu douli przywędrowała do Europy Zachodniej.
Technika używania rebozo jest bardzo prosta, a jej efekty skuteczne i bezpieczne dla kobiet. Podczas ciąży chusta używana jest do masażu ciała kobiety , dając jej niezwykłe odprężenie, relaks, a w porodzie łagodzi ból i wpływa pozytywnie na jego przebieg. Chusta rebozo znajduje się w torbie każdej meksykańskiej położnej. 
źródło : http://www.rodzicpoludzku.pl/Aktualnosci/Warsztat-Rebozo.html
 http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/rebozo
Moja chusta rebozo przyleciała z Gwatemalii.   
Proponuję Ci kojący, rozluźniający masaż tzw. ''rytuał zamykania'' na zakończenie połogu, bądź w dowolnym momencie Twojego życia.


Rytuał zamykania trwa ok 45- 60 minut, wykonywany jest przez dwie doule. W czasie spotkania zaciskamy Twoje całe ciało przy użyciu szala rebozo, by pomóc mu dosłownie i symbolicznie zakończyć okres ciążowo-porodowo-połogowy.
Zamknięcie może też być podążaniem za Twoją intencją i z dziećmi nie mieć nic wspólnego. Czasami po prostu potrzebne jest zamknięcie jednego etapu w życiu, by móc wejść w kolejny.
Jeśli masz ochotę zapewniamy w tle muzykę relaksacyjną, aromaterapie oraz afirmacje. 

Cena 200 zł 

Jeśli chcesz przeczytać więcej o masażu rebozo -  z perspektywy kobiety, która doświadczyła rytuału zamknięcia zapraszam TU

Brak komentarzy: