czwartek, 21 kwietnia 2016

''Poród w ekstazie'' w Wilanowie

Zapraszam na kolejny pokaz filmowy!!
Tym razem Wilanów :)

Fikołki Sala Zabaw Wilanów
Al. Rzeczypospolitej 14, 02-972 Warszawa
 26 kwietnia o godzinie 18:30
 
 
 
Film "Poród w ekstazie" jest zaproszeniem do zmiany - do tego, aby bardziej świadomie przygotowywać się do porodu, aby podejmować dojrzałe decyzje o tym z kim i gdzie rodzimy. Jest także wezwaniem do tego, aby więcej mówić o pozytywnych doświadczeniach porodowych - trzeba przełamać traumatyczną wizję porodu, jaką przekazują sobie nawzajem kobiety. Jest także przesłaniem do położnych i lekarzy - aby nie traktowali porodu jako medycznej procedury, aby dostrzegli geniusz kobiecej fizjologii i pomagali kobietom w jak najlepszym wykorzystaniu mądrości ich ciała.
Debra Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, rzuca wyzwanie krążącym w zachodniej kulturze mitom, ujawniając widzom wspaniałe, emocjonalne, duchowe i fizyczne uniesienie, którego źródłem mogą być narodziny. Pokazuje, że kobiety mogą cieszyć się porodem, a nie tylko go znosić. Pascali-Bonaro rzuca wyzwanie powszechnym uprzedzeniom, zapraszając widzów do obejrzenia najbezpieczniejszego, najłatwiejszego i najprzyjemniejszego sposobu urodzenia dziecka.

Po filmie zapraszamy do rozmowy z trzema doulami ze Stowarzyszenia Doula w Polsce doula.org.pl
Kasią Masojada-Chotkowską doulama.pl
Agnieszką Rudzińską-Jobda twojadoula.com
Martyną Pankowską-Jasińską.

WAŻNE!
Z powodu ograniczonej liczby miejsc bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailem na adres doula.koronki@gmail.com. Zaznaczenie obecności wyłącznie poprzez FB nie wiąże się z gwarancją miejsca, w przypadku dużej liczby zainteresowanych.
 
Pokaz jest BEZPŁATNY

Informacje o filmie:Czas trwania: 85 min.

Reżyseria: Debra Pascali-Bonaro

Produkcja polskiej wersji językowej oraz opis filmu: Fundacja Rodzić po Ludzku rodzicpoludzku.pl
NAJNOWSZY WPIS

Brak komentarzy: