sobota, 19 marca 2016

Pokaz filmu ''Oblicze porodu.'' 2.04.2016

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Douli zapraszamy serdecznie na poruszający dokument "Oblicze porodu", mówiący o prawie kobiety do wyboru gdzie, z kim i jak chce rodzić. Po filmie zapraszamy do dyskusji.

"Jest to 87-minutowy film dokumentalny, który powstawał w rożnych miejscach na świecie przez ponad trzy lata. Mówi o ciąży, porodzie i mocy oraz prawie kobiety do wyboru jak, gdzie i z kim chce rodzić. Film ten podkreśla wagę czasu narodzin, a swoje historie w nim opowiadają kobiety, które wybrały poród w domu, poród naturalny w szpitalu po cesarskim cięciu, poród w domu narodzin, poród przez cesarskie cięcie. Wypowiadają się w nim położne, lekarze, doule i również wiodący eksperci położnictwa, między innymi Sheila Kitzinger i Michel Odent.
Film przedstawia aktualne dane dotyczące porodów. Nieważne, czy oczekujesz narodzin piątego dziecka, czy pierwszego, czy pracujesz w służbie zdrowia czy jesteś działaczem porodowym - ten film jest dla Ciebie. To wzruszający i bardzo konkretny dokument, który daje dużo do myślenia." (za Stowarzyszenie DOULA w Polsce)

Pokaz organizują i moderują doule z powiatu piaseczyńskiego:
Kasia Masojada - Chotkowska
Aleksandra Niedbalska
Kama Papińska
Agnieszka Rudzińska - Jobda


 Przedszkole Leśne ul. E. Orzeszkowej 13 Piaseczno g.11

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne.Zapisy: kontakt@doulapowiatpiaseczno.pl

 https://www.facebook.com/events/1563727893955919/permalink/1563732853955423/

Brak komentarzy: