poniedziałek, 21 września 2015

Gdy dziecko robi „głupoty” - spotkanie z Magdą Sendor

Kolejny warsztat w ramach Bliskopii :)

Dzieci robią różne rzeczy. Czasami te "głupoty" nas śmieszą jak wrzucenie kota do wanny aby sprawdzić czy będzie pływał a czasami złoszczą jak podpisanie imieniem niezmywalnym flamastrem mebli w pokoju gościnnym. Za każdą czynnością stoi jednak coś ważnego - potrzeba.

Niejednokrotnie jest nam ją bardzo trudno dostrzec, zrozumieć. Gdy jednak nam się to uda, wiele sytuacji możemy zmienić w dialog zamiast pogłębiać się w konflikcie.

W czasie 2 godzinnego spotkania zapraszam Cię do przyjrzenia się jak zamieniać nasze codzienne sytuacje w głębsze poznawanie się, szukanie nowych rozwiązań i w efekcie przyjazną atmosferę domu.

A wszystko to na bazie Porozumienia Bez Przemocy (PBP, ang. Nonviolent Communication) Marshalla B. Rosenberga czyli Języka Serca.

Podczas spotkania będzie minimum teorii i maksimum praktyki. Najchętniej na Waszych przykładach. Zachęcamy więc do wzięcia ze sobą odwagi do dzielenia się i przyglądania tego, co w nas trudne.


Prowadzenie:

Magdalena Sendor, trenerka PBP certyfkiowana przez Cnvc.org, coach i mediatorka, współautorka książki "Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo" oraz "Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym?" Założycielka strony Ekodzieciak.pl oraz współzałożycielka Akademii Noszenia Dzieci. Więcej dowiesz się na: www.ekodzieciak.plinfo o warsztacie:  https://www.facebook.com/events/962658603755305/Brak komentarzy: